Rezultate căutare

cuvant intreg parte dintr-un cuvant

Rezultate: 1 - 20 din 1115
Ordonat după: -


Nr.
ord.
Denumire (*) Judet (*) Localitate (*) Adresa (*) Domeniu (*) Program (*) Harta
1 Muzeul Trenuleţelor „Valentin Banciu” Hunedoara Hunedoara Strada Libertăţii nr. 4 Ştiinţă şi tehnică Cu programare, marţi- duminică: 10:00 - 20:00 Afișare pe hartă
2 Muzeul Ovinelor Botoşani Răchiţi Strada Principală nr. 312 Ştiinţă şi tehnică Cu programare în zilele de luni-vineri, orele 09:30 - 14:30, cel puţin cu o săptămână înainte Afișare pe hartă
3 Muzeul „Zestrea Satului” Arad Covăsânţ Strada Podgoriei nr. 167 Etnografie Luni-vineri: 9:00 - 20:00
Sâmbătă: 9:00 - 21:00
Duminică: 12:00 - 21:00
Afișare pe hartă
4 Muzeul Mitropolitan Iaşi Iaşi Iaşi Bulevardul Ştefan cel Mare şi Sfânt nr. 16 Artă religioasă Marţi - sâmbătă: 10:00 - 17:00;
Luni, duminică - închis;
În zilele cu sărbători religioase, deschis între orele 12:00 - 18:00; în afara orarului se poate vizita cu programare
Afișare pe hartă
5 Casa Dumitru Norocea - Secţia de Etnografie şi Artă Populară a Muzeului Municipal Curtea de Argeş Argeş Curtea de Argeş Strada Victor Ştefănescu nr. 8 Etnografie Marţi - duminică: 9:00 - 17:00;
Luni: închis
Afișare pe hartă
6 Muzeul „Axiopolis” Constanţa Cernavodă Strada Ovidiu nr. 19 Arheologie Miercuri - duminică: 9:00 - 20:00 (vara); 9:00 - 17:00 (iarna);
Luni, marţi închis
Afișare pe hartă
7 Muzeul Memorial „Mihai Rădoi” Teleorman Bogdana Memoriale La cerere Afișare pe hartă
8 Expoziţia Memorială „Gala Galaction” Teleorman Dideşti Memoriale Marţi, joi, duminică: 10:00 - 12:30 (şi la cerere) Afișare pe hartă
9 Muzeul Memorial „Liviu Rebreanu” Teleorman Bogdana Memoriale Fără expoziție permanentă Afișare pe hartă
10 Centrul Memorial „Marin Preda” Teleorman Siliştea Gumeşti Memoriale Marţi - duminică:10:00 - 17:00 (sau la cerere) Afișare pe hartă
11 Casa Memorială „Anton şi Maria Popescu” Teleorman Drăcşani Memoriale Fără expoziție permanentă Afișare pe hartă
12 Muzeul Pompierilor „Florian” Timiş Jimbolia Strada Liviu Rebreanu nr. 9 Ştiinţă şi tehnică 8:00 - 20:00 Afișare pe hartă
13 Casa Memorială „Dr. Karl Diel” Timiş Jimbolia Strada Principală K. Diel nr. 1 Memoriale Luni - vineri: 10:00 - 16:00 Afișare pe hartă
14 Muzeul comunei Cenad Timiş Cenad Strada Principală nr. 1594 Etnografie şi istorie locală 8:00 - 16:00 sau la cerere (telefon: 073.2970.324) Afișare pe hartă
15 Casa Memorială „Ştefan Baciu” Braşov Braşov Strada Dr. Gheorghe Baiulescu nr. 9 Memoriale Luni-sâmbătă: 09:00 - 17:00;
Duminică închis
Afișare pe hartă
16 Colecţia de sculptură „Vasile Catană” Bacău Zemeş Memoriale Fără expoziție permanentă Afișare pe hartă
17 Monumentul-muzeu „Măgura” Bacău Târgu-Ocna Măgura Ocnei Istorie Fără expoziție permanentă Afișare pe hartă
18 Muzeul Etnografic Poiana Sărată Bacău Poiana Sărată Şoseaua Principală nr. 226 Etnografie Fără expoziție permanentă Afișare pe hartă
19 Casa-Muzeu „Grigore Tăbăcaru” Bacău Hemeiuşi Strada Grigore Tăbăcaru nr. 557 Memoriale La cerere Afișare pe hartă
20 Muzeul Sătesc Şcolar Măgura Bacău Măgura Şcoala nr. 2 Etnografie şi istorie locală În timpul programului de curs Afișare pe hartă